تشک خوشخواب هتلی

تشک هتلی

تشک هتلی یا تشک خوشخواب هتلی که بروی سرویس خواب یا تخت باکس هتلی انداخته می شود. تشک‌هایی که در هتل استفاده می‌شود باید به دقت انتخاب شود زیراکه درگیر با سلایق زیاد مهمانان متنوع خود است. همینطور یک هتلدار همیشه توقع دارد که یک محصول به نسبت گران مثل تشک برایش دوام بیاورد (البته این دیدگاه در هتل های مدرن لوکس منسوخ شده است). بعلاوه قیمت نیز عامل مهمی برای تصمیم گیری برای یک خرید است و خیلی طبیعی است که برندهای زیادی در زمینه تولید و عرضه تشک فعالیت می‌کنند اما همه آنها فقط تشک تولید میکنند و ایده ای نسبت به هتل و آنچه نیاز واقعی یک هتل است ندارند. پس وظیفه مسئول خرید است که دنبال محصولی با معیارهای مورد نیاز هتل خودش باشد بگردد.

رضایت مهمان هتل و اهمیت تشک هتلی

تفاوت قیمت تشک ها در چیست؟

گول ظاهر یک تشک را نخورید، ارتفاع بالا، قیمت پایین و گارانتی بی پشتوانه معیارهای خوبی برای انتخاب یک تشک برای هتل نیستند!!!

قبل از هر چیزی با توجه با سوالاتی که شما مطرح میکنید به سراغ تفاوت قیمت در تشک ها بریم. 3 بخش کلی تشک ها شامل:

 1. اسکلت تشک (فنری یا اسفنجی)
 2. نوع فوم به کار رفته (پلی اتیلن، پلی یورتان، پلی استایرن)
 3. پارچه رویه تشک

80% کیفیت نهایی هر تشک به 3 بخش فوق بستگی دارد یعنی کیفیت مواد اولیه! 20% بقیه به جزئیات طراحی و ساخت تولید کننده بر میگردد.

اسکلت فنری که اساسا در تشک های هتلی به کار میرود فنر متصل است اما فنرهای متصل میتوانند با تراکم بالا یا کم، ضخامت مفتول متغییر، ارتفاع متفاوت باشند. خیلی ساده بخواهیم مقایسه کنیم یک واحد اسکلت فنری متصل میتواند بین 6 تا 11 کیلوگرم براساس تراکم و ضخامت مفتول و … وزن داشته باشد!!! بعلاوه درصد کربن به کار گرفته شده در مفتول و کیفیت آن در قیمت تاثیر گذار است.

نوع صفحه رویی اسکت فنری میتواند اسفنج (فوم پلی یورتان)، فوم پلی اتیلن (فوم یخچالی) یا نوعی نمد و الیاف و … باشد. در تشک های با کیفیت بالا اسفنج استفاده می شود که قیمت آن حدود 4 برابر پلی اتیلن است. پلی اتیلن 3 ایراد اساسی دارد:

 1. از جنس پلاستیک بوده و باعث تعریق و عدم عبور هوا می شود
 2. در هنگام استفاده صدای خش خش می دهد
 3. عمر پایینی دارد

البته خود اسفنج ها هم دانسیته های متفاوتی دارند که تفاوت قیمت ارزان ترین تا گرانترین آن تا 3 برابر میرسد. بعلاوه میزان کیفیت و خلوص مواد آن هم تاثیر بسزایی در قیمت اسفنج دارد.

پارچه رویی تشک نیز میتواند گردباف یا ژاکارد باشد که تاثیر زیادی روی دوام تشک نخواهد داشت ولی برای تشک های نرمال هتلی پارچه ژاکارد یا کیفیت بالا مناسب تر از گردباف است زیرا دوام بالاتری دارند

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم اگر میخواهید یک تشک برای رضایت میهمان خود که دوام خوبی دارد انتخاب کنید (در بلند مدت صرفه اقتصادی بالاتری دارد) لازم است قبل از اینکه به قیمت، گارانتی، ارتفاع و ظاهر تشک دقت کنید به متریال به کار رفته و کیفیت آن دقت کنید.

اهمیت تشک در هتل

برکسی پوشیده نیست که مهمترین سرویسی که یک هتل به مهمانش میدهد یک استراحت آرام و طولانی عمیق بعد از یک طی یک مسیر طولانی است. کیفیت خواب و حس راحتی آن بیشترین اهمیت را رضایت مهمان به همراه دارد. بعد از خواب یک حمام عالی، یک غذای خوب، یک فضای گرم باعث اوج رضایت مهمان خواهد شد. تصور کنید به یک هتل رفته اید و با لبخند به تخت آن نگاه میکنید و از خستگی روی تخت پرت میشوید و ناگهان! فرو رفتن فنر! یا یک بالش نامناسب که سر شما روی آن آرام نمیگیرد. یا در گرمای تابستان یک لحاف سنگین. خودتان را جای مهمان عزیزمان بگذارید. چه حسی به شما دست میدهد؟

درجه سفتی تشک هتلی

خلاصه همه تجربیات این است:

یک تشک فنر دار با درجه سفتی متوسط (برای ایران بالاتر از متوسط)

تشک های بدون فنر زیادی سفت هستند و برای کسانی که گودی کمر دارند موجب گرفتگی عضلاتشان میشود. تشک های بدون کیفیت فنری نیاز به توضیح ندارند. در نتیجه یک تشک با درجه سفتی متوسط میتواند 95% رضایت مهمانان را بدست آورد. اما خب همه را نمیشود راضی کرد. اگر خیلی برایتان اهمیت دارد می توانید چند تشک خاص برای مهمانانی که از سرویس عادی راضی نیستند داشته باشید تا بنا به خواست آنها تشک سفت تر یا نرم تر و … ارائه کنید. در غیر اینصورت چند تشک مهمان زمینی برای کسانیکه عادت به خواب روی زمین دارند هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

ابعاد تشک هتلی

ابعاد تشک های هتلی

تشک های هتلی در ابعاد استاندارد وجود دارند (مانند تشک های خانگی) بعلاوه می توان برای آنها هر سایزی را سفارشی سازی کرد.

 1. سایزهای استاندارد تشک یک نفره هتلی:

 • 90*200 سانتیمتر
 • 100*200 سانتیمتر
 • 120*200 سانتیمتر

     2. سایزهای استاندارد تشک های دو نفره هتلی:

 • 140*200 سانتیمتر
 • 160*200 سانتیمتر
 • 180*200 سانتیمتر

تشک های هتلی می توانند از اسکلت های فنری یا اسفنجی در ساختار خود بهره ببرند. که بسته به نوع سفارش هتل ها می تواند متفاوت باشد.

قیمت تشک های هتلی در محدوده گسترده ای قرار دارد که بسته به نوع هتل و میزان بودجه در نظر گرفته شده،  می تواند انتخاب های زیادی را به همراه داشته باشد.

همین طور شرکت ها و برندهای زیادی هستند که در زمینه تولید و عرضه این تشک هتلی فعالیت می کنند.

ولی تعدادی شرکت به صورت تخصصی به طراحی و تولید تشک برای هتل ها می پردازند.

تشک هتلی قیمت خرید عمده

نگهداری تشک هتلی

مهمترین کاری که برای نگهداری تشک در هتل باید انجام دهید این است که یا از تخت باکس استفاده کنید یا اینکه یک کفی تخت بسیار محکم با رویه یک دست (یک ورق ام دی اف 8 یا 16 میل) در نظر بگیرید. محکم بودن زیر تشک باعث بالا رفتن عمر تشک خواهد شد. بعلاوه برای جلوگیری از آلودگی تشک و احیانا کثیفی تشک بر اثر ریختن مایعات و خون و … از محافظ تشک ضد آب استفاده کنید. پشت و رو کردن تشک هر ماه یکبار در هتل هم باعث حفظ سلامتی تشک در دراز مدت می شود.

از چه برندی برای هتل تشک بخریم؟

برهیچکدام از ما پوشیده نیست که در کشور ما کیفیت ثبات همیشگی ندارد حتی معروف ترین برندها که قبلا سالها برای هتل کار میکردن، امروز ممکن است برای شما چند ماه هم دوام نیاورند. اما به هرحال کسانی که هروز درگیر این محصولات هستند و همه برندها را زیر نظر دارند کمک بیشتری به شما میتوانند بکنند. ما نیز بر اساس رصد هروز تولیدات این محصولات و روند تغییر قیمت شرکت ها، تلاش می کنیم در زمان خرید شما بهترین گزینه ها را به شما معرفی کنیم و با یک مقایسه منطقی انتخاب نهایی را به عهده خودتان بگذاریم. اما توصیه می کنیم گول اسم ها را نخورید. لزوما پرداخت پول بیشتر به منزله کیفیت بالاتر هم نیست. لطفا با دقت همه چیز را بررسی کنید!

تخت دو طبقه برای هاستل

قیمت تشک هتلی

تشک هتلی براساس نوع اسکلت، جنس پارچه و بسته بندی و همینطور شرکت تولیدکننده دارای قیمت های مختلفی است. ما میتوانیم انواع تشک هتلی را از بهترین تولیدگان تشک در ایران با بهترین قیمت برای شما تامین نماییم کافیست با ما تماس بگیرید تا بهترین تشک هتلی را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار دهیم.

خرید تشک برای بوتیک هتل

خب برای بوتیک هتل نیز بسته به فضا و مودی که برای خود انتخاب کرده است میتوان انتخاب های مختلفی داشت. فضا و نوع طراحی به صورت ناباورانه ای در انتخاب هر جزئی تاثیر دارد. اینها براساس سالها کار برای تجهیز بوتیک هتل ها و کلی اقامتگاه بوم گردی و مراکز رفاهی بدست آمده است.

خرید تشک برای هاستل

خب هاستل نیز باید متناسب خودش خرید کند و خب لازم به یاد آوری است که نوع تخت تعیین کننده است. اگر تخت دو طبقه است تشک های با ارتفاع حداکثر 10 سانتیمتری توصیه می شود. اگر فاصله کف تا سقف بیشتر از 100 سانتیمتر است از تشک های با ارتفاع 20 سانتیمتر هم می توان استفاده کرد.

تشک هتلی سفارشی:

شما می توانید براساس نیاز و طراحی خاص خود تشک برای سرویس خواب های هتلی خود سفارش دهید. این می تواند شامل سایزهای خاص و پارچه های رویه و طراحی ظاهری تشک باشد.

همچنین می توانید برای تشک های خاص خود باکس نیز سفارش دهید. هم براساس رنگ و هم جنس رویه تخت باکس.

برای چه نوع تختی میخواهید تشک بخرید؟

اگر برای تخت دو طبقه، تخت چوبی، تخت باکس و … میخواهید تشک بخرید باید بدانید که برای تخت دو طبقه باید تشک های با حداکثر 10 سانتیمتر ارتفاع خرید کنید و این یعنی اینکه تشک فنر دار گزینه شما نمیتواند باشد. همینطور برای تخت های معمولی توجه داشته باشید که باید کفی تخت استاندارد بگیرید تا عمر تشک خود را بالا نگه دارید. تخت باکس بهترین گزینه برای تشک در هتل است که حالت صلب آن باعث افزایش عمر تشک در هتل ها می شود.

8 دیدگاه

 1. بازتاب: استاندارد های هتل 5 ستاره - منسوجات هتلی پارس

 2. بازتاب: نکاتی برای داشتن خوابی بهتر در هتل - منسوجات هتلی پارس

 3. بازتاب: چرا تخت های هتل خیلی راحت هستند؟ - منسوجات هتلی پارس

 4. بازتاب: خرید منسوجات برای هتل - مینی بلاگر

 5. بازتاب: خرید منسوجات برای هتل - خبر کافه تو نیوز

 6. بازتاب: تخت باکس هتلی - هتل تکستایل

 7. بازتاب: منسوجات هتلی - حراج تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *