تخت باکس هتلی جدید

تخت باکس هتلی

هتل ها به جای تخت برای سرویس های خواب اتاق خود از تخت باکس استفاده می‌کنند. چرا ؟!

در این مطلب میخواهیم به بررسی تخت باکس هتلی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

تخت باکس هتلی جدید

 

یکی از ملزومات یک سرویس خواب، تخت یا آن چیزی است که تشک بروی آن قرار می گیرد. که این ها می تواند شامل سرویس خواب های چوبی، تخت های فلزی یا فرفورژه و تخت باکس ها ( تخت بارویه پارچه یا چرم) باشد.

چرا هتل از تخت باکس برای سرویس خواب خود استفاده می کند؟

به دلایل زیادی هتل ها از تخت باکس به عنوان تخت استفاده میکنند. چند دلیل ساده و منطقی آن که برای تصمیم گیری کفایت میکنند اینها هستند:

 • نداشتن لبه (فرو نرفتن تشک) و راحتی تعویض ملحفه و کم شدن زمان سرویس به اتاق
 • راحتی نظافت
 • بالابردن عمر تشک ( به دلیل سطح صاف و محکم از خراب شدن تشک جلوگیری میکند)
 • راحتی جابه جایی ( هم سبک است و هم لازم به باز کردن و بستن ندارد، به صورت یک تکه می توان آن را بلند و جابجا کرد)
 • قیمت مناسب
 • امکان سفارشی سازی ( انتخاب رنگ و مدل پارچه)

هرکدام از این دلایل برای استفاده از تخت باکس در هتل کفایت میکند. حتی به همین دلایل حالا مصرف کنندگان خانگی هم رو به استفاده از این محصولات به جای تخت در خانه آورده اند.

مدل های تخت باکس هتلی جدید

در گذشته تنها در هتل ها تخت باکس های سفید ساده دیده میشد.

 

عکس باکس هتلی

 

یک باکس با پارچه ای از جنس پارچه تشک (ژاکارد یا گردباف) نقشدوزی شده. اما در حال حاضر طراحان هتل به سمت تغییر جنس، رنگ و طرح های پارچه و همچنین مدل های دوخت متنوع دیگر رفته اند.

 

مدل تخت باکس هتلی جدید با پارچه سبز صدری

 

امکان طراحی و تولید مدل های جدید با هر نوع طرح را داریم. اگر ایده ای دارید می توانید جهت طراحی و تولید آن با تیم فنی ما ارتباط بگیرید.

طراحی باکس و تخت لوکس هتلی 5 ستاره

 

تخت باکس یا تخت با رویه پارچه چیست؟

باکس تخت یا باکس تشک که ما آن را تخت باکس می نامیم، جعبه ای است که بروی آن پارچه کشیده شده و زیر آن پایه نصب شده است. داخل این جعبه یک سازه محکم قرار دارد که آن را اسکلت تخت باکس می‌نامیم. پارچه رویی در تخت باکس های هتلی معمولا سفید هستند و جنس پارچه آنها شبیه به تشک بوده است. اما حالا جدا از پارچه تشکی از چرم و پارچه های مبلی نیز استفاده می شود. حتی به جای رنگ سفید از دیگر رنگها نیز استفاده می‌کنند.

اسکلت تخت باکس هتلی

هتل ها برای سرویس خواب خود اغلب از تخت باکس ها استفاده می کنند. این تخت باکس ها می تواند از یک اسکلت چوبی و یا اسکلت فلزی ساخته شده باشد.

اسکلت فلزی (در صورت استاندارد بودن) دارای قیمت بیشتر و وزن سنگین تری نسبت به اسکلت های چوبی هستند. در عوض این تخت باکس ها دارای عمر بیشتری نیز هستند و در استفاده مکرر هتل ها عمر نسبتا بالاتری از اسکلت های چوبی دارند.

تخت باکس، شی شبیه تشک که سطحی محکم دارد و زیر آن پایه نصب شده است و تشک بر روی آن قرار می گیرد. تخت باکس‌ها در هتل‌ها با پارچه پوشیده می شوند اما اسکلت درونی آنها چوبی یا فلزی می تواند باشد که قانون برای هتل‌ها تنها استفاده از باکس‌های فلزی را به دلیل عدم آلوده شدن را مجاز اعلام کرده است. رنگ پارچه های تخت‌های باکس برای هتل مانند ملحفه و حوله سفید است اما در طراحی های داخلی مدرن از تخت باکس های با پارچه مخمل برای یک دکور زیبا استفاده می شود که البته باید ملاحظات بهداشتی آن حتما صورت بگیرد. همینطور از پارچه چرم و مخمل میتوان با رنگ های متنوع برای دکوراسیون های گوناگون امکان سفارشی سازی تخت باکس ها برای هتل امکان پذیر است. به علاوه می توان از مدل های مختلف دوخت پارچه نیز در طراحی تخت باکس هتلی مانند لمسه دوزی بهره برد. این طرح ها در مرحله نهایی طراحی داخلی طراحی می شود.

رویه تخت باکس هتلی

 

باکس هتلی 5 ستاره جدید

تصویر باکس هتلی

باکس هتلی

رویه باکس هتل ها می تواند پارچه یا چرم باشد. این براساس سفارش هتل و طراحی داخلی و دکوراسیون هتل دارد که می تواند رنگ های مختلفی نیز برای آنها در نظر گرفت.

در حالت عادی رویه تخت باکس های هتلی سفید رنگ و از جنس پارچه های تشکی مثل گرد باف یا ژاکارد می‌شود. این پارچه ها را با اسفنج و الیاف نقش دوزی میکنند که ظاهر پف دار و زیباتری داشته باشد.

اما حالا با توجه به تغییرات بنیادی هتل ها و ترجیح هر هتل برای خاص بودن، بسیاری از هتل ها از پارچه هایی مانند مبل که مخمل یا چرم هستند در طراحی و اجرای اتاق خود استفاده می کنند. رنگ پارچه باکس میتواند با موکت، پرده، سرتخت یا هدبرد، رانر و کوسن و دیگر المان ها در اتاق و کل هتل همراستا و هماهنگ شود.

سایز های باکس هتلی

باکس هتلی نیز همانند تشک هتلی  می تواند از سایزهای استاندارد موجود در بازار باشد و یا طبق سفارش تولید شود.
سایزهای استاندارد که مانند تشک های استاندارد در بازار موجود است.

تخت و باکس هتلی سفارشی

تخت و باکس هتلی

سایز انواع تخت و تشک های یک نفره

 • 90 *200 سانتیمتر
 • 100*200 سانتیمتر
 • 120*200 سانتیمتر

سایز انواع تخت و تشک های دو نفره هتلی

 • 140*200 سانتیمتر
 • 160*200 سانتیمتر
 • 180*200 سانتیمتر
 • 200*200 سانتیمتر

ارتفاع باکس همراه با پایه در حدود 29 سانتیمتر است (بسته به شرکت تولید کننده دارد ولی عمده آنها 28 الی 30 سانتیمتر هستند. البته باید ارتفاع تشک را هم در نظر گرفت)

در مجموع ارتفاع سطح تشک (مجموع باکس و تشک) نباید بیش از 55 سانتیمتر باشد. زیرا برای برخی مهمانان نشستن و برخاستن ممکن است سخت باشد.

تاج تخت باکس هتلی

تاج تخت جدا از زیبایی که به اتاق و تخت هتلی میبخشد راحتی تکیه دادن را نیز به همراه دارد. بعلاوه در هنگام خوابیدن بالش نگه میدارد که در صورت نبودن آن با چسباندن باکس به دیوار! باید این مسئله را مرتفع کرد.

انواع تاج تخت ها:

 1. تاج تخت متصل به دیوار
 2. تاج تخت متصل به تخت باکس

در هتل ها به دلیل ثبات طراحی و چیدمان اتاق، از تاج تخت های متصل به دیوار استفاده می شود که هم زیبایی و هم مقاومت بیشتری نسبت به مدل تاج های متصل به باکس دارد. اما در ویلاها و اقامتگاه هایی که امکان تغییر چیدمان وجود دارد، میتوان از تاج تخت های متصل به باکس بهره گرفت.

معمولا تاج تخت باکس هماهنگ با تخت باکس است، هم از لحاظ رنگ و جنس پارچه  و هم طرح و مدل.

تاج تخت هتل می تواند ترکیبی از چوب و پارچه باشد یا تمام آن پارچه ای یا چوبی باشد.

قیمت تخت باکس هتلی

هزینه های تخت باکس هتلی بسته به نوع اسکلت و نوع رویه آن متغیر است. ولی به هرحال قیمت آن بسیار مناسب تر از انتخاب سرویس خواب برای هتل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تخت باکس هتلی و زمان تحویل آنها با ما تماس بگیرید.

خرید تخت باکس هتلی

اگز دنبال خرید تخت باکس برای اقامتگاه، هتل یا مهمانسرای خود هستید، ما مجموعه ای از انواع تخت باکس ها را برای شما ارائه میکنیم. کافیست با ما تماس بگیرید. ما تخصصی ترین مشاوره ها را به شما خواهیم داد. همینطور در تصمیم برای انتخاب در کنار شما هستیم.

تخت باکس ساده را معمولا در هتل ها دیده ایم. چیزی شبیه تشک که سطحی محکم دارد و زیر آن پایه نصب شده است که تشک را روی آن قرار می دهند.تخت باکس های ثابت معمولا با پارچه پوشیده می شوند اما اسکلت درونی آنها چوبی یا فلزی می تواند باشد که معمولا برای آب و هوای با رطوبت بالا از جنس چوبی و برای آب و هوای عادی از باکس فلزی استفاده می کنند.رنگ پارچه های تخت های باکس معمولا سفید است اما بعضی شرکت ها از پارچه های طوسی رنگ استفاده می کنند. همینطور از پارچه های مخملی و چرم ها نیز با رنگ های متنوع برای دکوراسیون های متفاوت می توان باکس ها را سفارش داد.ضمنا شرکت برای ابعاد ۱۶۰ بصورت دو عدد ۸۰*۲۰۰ ارائه باکس میکند برای راحتی حمل و دوام بیشتر.

6 دیدگاه

 1. بازتاب: رانر تخت هتلی - منسوجات هتلی پارس

 2. بازتاب: استاندارد های هتل 5 ستاره - منسوجات هتلی پارس

 3. بازتاب: انواع بالش و لحاف هتلی » قطار وبگردی

 4. بازتاب: هتل ها از چه نوع تشکی استفاده می‌کنند؟ - منسوجات هتلی پارس

 5. بازتاب: دلایل راحتی تشک هتلی - منسوجات هتلی پارس

 6. بازتاب: راهنمای خرید تخت باکس هتلی | تک تیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *